Czy to pora na nowe okulary?

Okulary Bvlgari od iOkulary potrzebne nam są niemal każdego dnia. Wszystko jest oczywiście zależne od wady wzroku, którą posiadamy. Niektórzy z nas noszą okulary do chodzenia na co dzień, a inni jedynie do czytani, czy też do pracy przy komputerze. Wiele osób nosi okulary przeciwsłoneczne. Wszystkie z tych rodzajów okularów powinny być odpowiednio dobrane oraz poprzedzone szczegółowym badaniem wzroku. Okulary korekcyjne zleca nam okulista, który dokładnie zbadał wadę wzroku, którą posiadamy. Najgorsze co możemy zrobić, to zakupić okulary w supermarkecie, czy też, co gorsza, na straganie. Są to najczęściej okulary bez potrzebnych atestów. Nie ryzykujmy. Wzrok prawidłowy powinien być dla nas bardzo ważny, a więc nie możemy podejmować tutaj żadnych ryzykownych decyzji. Wszystko musi być przemyślane, a my sami musimy być pod opieką okulisty. Nie może być inaczej.

Co jaki czas wymieniać okulary?

Okulary Bvlgari od iOkulary potrzebne nam są niemal każdego dnia

Prawie 2/3 Polaków okulary wymienia raz na dwa do pięciu lat. Jednak jest to tylko statystyka. Każdy z nas jest w innej sytuacji i u każdego z nas inaczej postępuje wada wzroku. Pierwszym oraz najczęstszym powodem jest powiększenie się czy też zmniejszenie się wady wzroku. Optometryści oraz okuliści polecają kontrole na pewno nie rzadziej niż co dwa lata. U co po niektórych pacjentów stosuje się czas indywidualny kontroli. W przypadku każdej osoby zmiany korekcji przebiegają w całkiem innym tempie, u części o wiele bardziej dynamicznie, nawet w ciągu kilku miesięcy. Nosze za słabych lub też za mocnych szkieł nie tylko powoduje, że widzimy gorzej, ale może być przyczyną całkiem innych dolegliwości, jak na przykład pieczenie oczy, bóle głowy, czy też zespół widzenia komputerowego. Zmiana okularów w takim wypadku powinna być jednak poprzedzona badaniem kompleksowym wzroku. Szczególnie u osób, które są po czterdziestce potrzeba wsparcia dodatkowego przy widzeniu na odległości bliższe. Wszystko przez zmiany w oczach. Korzystanie z odpowiednio dobranych okularów powoduje dyskomfort oraz problemy, jak swędzenie, zmęczenie oczu oraz suchość.

Prawie 2/3 Polaków okulary wymienia raz na dwa do pięciu lat

Musimy mieć także na względzie, że oprawy również nie są wolne od ubytków, które wynikają z użytkowania. Ścierający się lakier oraz odbarwienia na ramkach mają wpływ znacząco nie tylko na ich wygląd, ale także na samą wytrzymałość. Może to prowadzić dalej do pewnych poważniejszych zniszczeń tychże elementów. To wszystko ma wpływ na jakość widzenia w okularach, jak i na nasz komfort funkcjonowania. Pamiętajmy o wymianie okularów.