Jak wybrać dobre okulary korekcyjne?

Dobre okulary korekcyjne powinny być dobrane w zależności od wady wzroku oraz typu urody użytkownika. Poza tym, muszą być one trwałe, a ich noszenie powinno być komfortowe.

Dlaczego wybór odpowiednich okularów korekcyjnych jest tak ważny?

Jak wspomniano powyżej, okulary korekcyjne pełnią kilka funkcji, w tym:

  • poprawiają jakość widzenia,
  • zapobiegają podrażnieniom spowodowanych wiatrem i innymi czynnikami zewnętrznymi,
  • dodają uroku,
  • mogą maskować niedoskonałości urody.

Dobre okulary korekcyjne powinny być dobrane w zależności od wady wzroku oraz typu urody użytkownika

Okulary powinny być zatem wyposażone w dobrej jakości szkła korekcyjne, które dopasowane są do określonej wady wzroku. Z tego powodu zakup nowych okularów powinien być zawsze poprzedzony konsultacją specjalistyczną W wielu punktach sprzedaży oferowane jest badanie okulistyczne, które pomaga określić rodzaj wady oraz umożliwia dobranie szkieł o określonej mocy. Co ważne, szkła okularowe nie tylko korygują wadę wzroku i poprawiają jakość widzenia, ale również ograniczają negatywny wpływ czynników zewnętrznych. Wśród nich wymienić należy choćby wiatr i przenoszone przez niego zanieczyszczenia mogące powodować podrażnienia oczu.

W jaki sposób należy dobierać kształt i wielkość okularów korekcyjnych?

W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są różnorodne oprawki okularowe, w tym produkty:

Okulary powinny być zatem wyposażone w dobrej jakości szkła korekcyjne, które dopasowane są do określonej wady wzroku

  • owalne i okrągłe – noszenie tego rodzaju okulary wpływa na łagodzenie rysów twarzy. Mogą i powinny być one zatem wybierane przez osoby o kwadratowej lub prostokątnej twarzy.
  • kwadratowe i prostokątne – oprawki o ostrych kątach powodują optyczne wyostrzenie rysów twarzy. Tego typu produkty powinny zatem wybierać osoby, które posiadają twarz okrągłą lub owalną. Za pomocą odpowiednich oprawek można bowiem uzyskać pożądane proporcje.

Jakie inne elementy należy brać pod uwagę podczas wyboru okularów korekcyjnych?

Godne polecenia okulary korekcyjne powinny być wykonane z trwałych materiałów, które odporne są na uszkodzenia mechaniczne i nie ulegają odkształceniom nawet podczas intensywnego użytkowania. W tym wypadku może to być zarówno metal, jak dobrej jakości plastik. Poza tym, materiał ten nie powinien powodować podrażnień oraz innych reakcji alergicznych. Dobrej jakości okulary powinny być również dość lekkie, a ich noszenie powinno być bardzo komfortowe. Wysokogatunkowe oprawki okularowe są zwykle dość drogie. Jednak w tym wypadku nie warto nadmiernie oszczędzać, ponieważ wraz z wyższą ceną klient otrzymuje dobrej klasy produkty, które z powodzeniem może użytkować w niepogorszonym stanie przez bardzo długi czas.